Pióra i długopisy biurowe – funkcje reprezentacyjne

Pióra i długopisy biurowe oprócz tego, że są narzędziem codziennej pracy, pełnią również ważną funkcję reprezentacyjną. Są bowiem elementem wyposażenia, które każdy klient biura od razu zauważa.

Przyrządy do pisania świadczą o charakterze biura

Klient często już po designie i kolorystyce piór i długopisów biurowych jest w stanie zorientować się w charakterze biura. O tym, czy jest ono nowoczesne czy też ceni wartości bardziej tradycyjne. Czy pracownicy biura skłonni są realizować ryzykowne projekty czy też są bardziej zachowawczy. Świadczy wreszcie o guście, klasie i poziomie zamożności właściciela biura.

Przyrządy do pisania o charakterze reklamowym

Często właściciele firm i biur decydują się na zakup piór czy długopisów tego typu z logo i nazwą własnej firmy, niekiedy nawet z hasłami reklamowymi, służącymi promocji danego produktu czy usługi. Są to zwykle dwa rodzaje gadżetów. Te których na co dzień używają pracownicy – są one zwykle droższe, bo pozostają w siedzibie firmy i nieustannie pełnią funkcje reprezentacyjne. Są też takie, które rozdaje się klientom czy kontrahentom, by zaskarbić sobie ich względy i nakłonić do współpracy – oparte to jest na dobrze znanym mechanizmie psychologicznym.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *